Tai Chi Kıbrıs Eğitimleri

Bu sayfada yoğun Kıbrıs Tai Chi eğitimlerinin detayları vardır. Haftalık Tai Chi ve Çigong dersleri ve Kıbrıs dışındaki eğitimler için lütfen programa bak.

Tai Chi Temelleri, Lefkoşa

Eğitim İçeriği: Isınma Hareketleri, Yang Stili 8 Adım Tai Chi, Tai Chi’nin 10 Temeli: 1-2, Yay Adımı, Boş Adım, Paralel Adım, Taiji, Yin-Yang, Taijiquan, Wuji, Dört Güç: Peng, Lü, Ji, An, Ağaç Duruşları Çigongu ve Wuji Duruşu, Kapanış.

16 Kasım 2019 Cumartesi 14:00-17:00 ve 17 Kasım 2019 Pazar 10:00-13:00, Lefkoşa. Ücret: 400 TL (ikinci kez alanlar için 280 TL). Kayıt: tarik@tariktekman.com.

Tai Chi El İtme, Lefkoşa

El İtme (Tui Shou) egzersizleri refleks, duyarlılık, zamanlama, koordinasyon, denge, konumlanma ve fizik kondisyonu geliştiren iki kişilik uygulamalardır. Güce güçle direnme içgüdüsünü yenip güçle birlikte hareket ederken onun yönünü değiştirmeyi öğretir. Öğrenciler el itme çalışmasıyla dış uyaranlara Tai Chi formundan tekniklerle nasıl karşılık vereceklerini ve “dinleme güçlerini”, yani karşılarındakinin niyetinin güç ve yönünü hissetme becerilerini geliştirmeyi öğrenirler.

23 Kasım 2019 Cumartesi 14:00-17:00, Lefkoşa. Ücret: 200 TL. Kayıt: tarik@tariktekman.com.

Tai Chi Müfretadı

Kıbrıs ve İstanbul’da verdiğim Tai Chi Temelleri, Tai Chi Mekaniği ve Tai Chi Dinamiği eğitimleri bir Tai Chi dizisine ek olarak temel felsefe, prensipler ve destekleyici egzersizler içerir. Aşağıdaki tablo ideal öğrenme sırasını özetler ama bu sırayla gitmek zorunlu değildir. Önce herhangi bir Tai Chi Dizisi veya Tai Chi Mekaniği/Dinamiği eğitimini alıp daha sonra Tai Chi Temelleri alınabilir. Tüm eğitimler her seviyeden katılımcıya açıktır.