Tai Chi İstanbul Eğitim Detayları

Bu sayfada yalnızca İstanbul Tai Chi eğitimlerinin detayları vardır. İstanbul dışındaki Tai Chi ve Çigong eğitim ve kampları için lütfen programa bak.

16 Adım Yang Stili Tai Chi Kılıç

Tai Chi kılıç (Taijijian), çıplak elle yapılan Tai Chi formlarının felsefe, prensip ve temel duruşlarını içerir ama hareketler tahta veya metalden bir kılıçla yapıldığı için kılıç tekniklerini de kapsar. 16 Adım Yang Stili Tai Chi Kılıç, en kısa Tai Chi kılıç formudur ve yeni başlayanlar için idealdir. Yang Stili Tai Chi’nin geniş ve açık duruşlarını ve kavisli hareketlerini kılıç teknikleriyle birleştirir. Toplam 3 derste formun tümünü ve temel kılıç tekniklerini öğrenebilirsin.

Aşağıdaki tarihlerde yapılacak eğitimlerin ardından takip eden bir hafta içinde sadece eğitime katılanlar için yapılacak yarım saatlik on-line tekrar ücretsizdir! On-line tekrarların zamanına ders sırasında birlikte karar verilecektir.

MODÜL 1/3: 14 Eylül Cumartesi 10:00-16:00 Galatasaray, Beyoğlu, İstanbul.
MODÜL 2/3: 19 Ekim Cumartesi 10:00-16:00 Özgürlük Parkı, Selamiçeşme, İstanbul.
MODÜL 3/3: 30 Kasım Cumartesi 10:00-16:00 Galatasaray, Beyoğlu, İstanbul.

Tai Chi el veya kılıç tecrübesi olmayanlar da dahil herkes katılabilir. Ücret: Modül başına 400 TL (2019 yaz kampına katılanlar için 280 TL). Cumartesi Tai Chi Kılıç’a katılanlara Pazar günkü Çigong dersi %50 indirimli! Kayıt: tarik@tariktekman.com

8 Adım Yang Stili Tai Chi Düzeltme ve Pekiştirme

15 Eylül Pazar 14:00-15:30 Özgürlük Parkı, Selamiçeşme, İstanbul. Formu bilenler için tasarlanmıştır ama güzel bir egzersiz yapmak isteyen herkese açıktır. Ücret: 120 TL, Kayıt: tarik@tariktekman.com

16 Adım Yang Stili Tai Chi Düzeltme ve Pekiştirme

20 Ekim Pazar 14:00-16:00 Özgürlük Parkı, Selamiçeşme, İstanbul. Formu bilenler için tasarlanmıştır ama güzel bir egzersiz yapmak isteyen herkese açıktır. Ücret: 140 TL, Kayıt: tarik@tariktekman.com

Tai Chi El İtme

El İtme (Tui Shou) egzersizleri refleks, duyarlılık, zamanlama, koordinasyon, denge, konumlanma ve fizik kondisyonu geliştiren iki kişilik uygulamalardır. Güce güçle direnme içgüdüsünü yenip güçle birlikte hareket ederken onun yönünü değiştirmeyi öğretir. Öğrenciler el itme çalışmasıyla dış uyaranlara Tai Chi formundan tekniklerle nasıl karşılık vereceklerini ve “dinleme güçlerini”, yani karşılarındakinin niyetinin güç ve yönünü hissetme becerilerini geliştirmeyi öğrenirler.

1 Aralık Pazar 14:30-17:30 Koza Dönüşüm, Selamiçeşme, İstanbul. Ücret: 200 TL, Kayıt: tarik@tariktekman.com

Tai Chi Müfretadı

Kıbrıs ve İstanbul’da verdiğim Tai Chi Temelleri, Tai Chi Mekaniği ve Tai Chi Dinamiği eğitimleri bir Tai Chi dizisine ek olarak temel felsefe, prensipler ve destekleyici egzersizler içerir. Aşağıdaki tablo ideal öğrenme sırasını özetler ama bu sırayla gitmek zorunlu değildir. Önce herhangi bir Tai Chi Dizisi veya Tai Chi Mekaniği/Dinamiği eğitimini alıp daha sonra Tai Chi Temelleri alınabilir. Tüm eğitimler her seviyeden katılımcıya açıktır.