Tai Chi Eğitmen Eğitimi

  1. Tai Chi Temelleri, Tai Chi Mekaniği, Tai Chi Dinamiği eğitimlerini İstanbul veya Kıbrıs ders veya kamplarında veya birebir çalışmayla alıp başkalarına öğretebilecek kadar içselleştirmek için tekrarla. Tekrarlanan grup eğitimleri %30 indirimlidir, birebir tekrarlar indirimsizdir.
  2. Birebir çalışmayla asistanlığa hazırlan ve bu 3 eğitime asistanım olarak %30 indirimle katılıp bazı bölümleri anlat/göster ve katılımcıların duruşlarını düzelt. İstanbul veya Kıbrıs dışında yaşayıp grup eğitimlerine katılması mümkün olmayanlar asistanlık eğitimi ve testini birebir çalışmayla alabilir.
  3. Asistanlığın ardından yapılacak birebir geri bildirim ve düzeltme çalışmasından sonra Tai Chi Eğitmeni sertifikanı al.

Sertifika ve Yeniden Değerlendirme:

  • Alacağın sertifika ile 8 Adım, 16 Adım ve 24 Adım Yang Stili Tai Chi dizilerini öğretebilirsin. Diğer Tai Chi formlarını da gerekli eğitim ve testlerden geçtikten sonra verebilirsin.
  • Sertifikan bir yıl geçerlidir. Yılda en az bir kez bilgi tazeleme, değişiklik, düzeltme ve geri bildirim için yapacağımız birebir Yeniden Değerlendirme sonunda başarılı olduğun konular için (en az Tai Chi Temelleri, Mekaniği ve Dinamiği değerlendirmesinde başarılı olmalısın) sertifikan bir yıl yenilenir. Eğitimini vermekten vazgeçtiğin çalışmaları yeniden değerlendirme zorunluluğu yoktur.
  • Güncel sertifikalı eğitmen bilgileri sitemde ücretsiz olarak paylaşılır. Sertifika verme/yenileme ücreti 150 TL’dir.
  • Sertifikasyon ve yeniden değerlendirme yöntemleri, içeriği ve ücretlendirmesinde değişiklik yapabilir; sertifika vermeyi veya yenilemeyi reddedebilirim.

Sıkça Sorulan Sorular

Önce öğrenci olmalısın. Tai Chi eğitmeni olmak uzun bir süre her gün Tai Chi çalışmanı gerektirir. Önce öğrenci olarak günlük Tai Chi çalışmalarını sevip sevmediğine bak, sonra eğitmen olmak isteyip istemediğine karar ver.

Yeni başlayan bir öğrenci için günlük çalışmayla en az birkaç yıl.

Herkesin deneyimi, yatkınlığı ve konsantrasyonu farklı olduğu için kişiden kişiye değişir.