3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
  • berenxxxq
    Katılımcı
    Post count: 2

Merhaba Hocam. Ağaç duruşunda 2. Haftanın 5. günündeyim. Öncelikle şunu açıklamamak istiyorum.2 sene önce 15 yıldır çalıştığım kurumdan çıkarıldım ve hayatım altüst oldu.Çünkü ben mezun olduğum andan beri hep çalıştığım için boş boş evde oturmak benim için kabus oldu.2 yıldır onlarca işe müracaat ettim fakat ülkemizin içinde olduğu durumu düşünürsek bırakın işe alımları her geçen gün işten çıkarmalar devam ediyor.Fazla uzatmadan konuya geleyim 🙂 Kendimi o kadar stresli kaygılı gergin depresif hissettim ki bana sorarsanız aklınıza gelebilecek bütün psikolojik rahatsızlıklar bende mevcut diye düşünmeye başladım. Ağlama krizleri kendini eve kapamalar asosyal yaşamak en yakınlarına bile kırıcı davranışlar gibi durumlar her geçen gün artınca tedavi olmaya karar verdim. Fakat profesyonel tedavi ve yardımların saat başı ücretleri çok fazla olduğu için ve devlet hastanelerinin baştan savma ve ilaç ağırlıklı tedavileri olduğu için bende evde kendi kendimi tedavi etmeye başladım. Önce meditasyon yapmaya başladım birkaç ay yogaya gittim. Daha sonra biraz araştırma yapıp kendime kişisel gelişim kitapları aldım. Elimde birçok kişisel gelişim kitabı ve onların tedavi ve meditasyon yöntemleri birikti.Birçok meditasyon yönteminin vücudumuza değişik konularda faydası olduğunu öğrendim. Oradan oraya atlayıp birçok araştırma yaparken çigongla tanıştım.Çevremdekiler düşük enerjili bed soğuk agrasif ve negatif bir insan olduğumu söyler o yüzden işlerim ters gider o yüzden kısmetim kapanırmış, o yüzden çok fazla insanla iletişimim ve ilişkim olmazmış. Yıllar boyunca bu uyarılar işlendi benliğime hep eleştirildim çok az takdir edildim. Ve yıllar sonunda bende kabul ettim ben hastaydım ben eksiktim. Ve bu enerji nasıl bir şeyse herkesin ki normaldi bir benim ki anormaldi. Uzun uzun anlattım vaktinizi aldım kusura bakmayın Hocam fakat insanlar lafın gelişi hani hep gerginim derler ya işte ben lafın gelişi değil ben 7/24 sürekli gerginim.Bacaklarım karnım sırtım belim kollarım boynum ve özellikle de kalçam.Artık nasıl sıkıyorsam kendimi farkında olmadan kalçam o kadar çok ağrıyor ki bazen oturduğum zaman canım yanıyor ya da sırtım yarım saatlik yürüyüşten sonra bile hemen ağrımaya başlıyor ve en önemlisi de dişlerim. Evet her sabah uyandığımda kendimi dişlerimi sıkar halde buluyorum ve birkaç tanesi kırıldı ve bir kaç tanesinin de dolgusu düştü.İçinde bulunduğum negatif durumu elimden geldiğince size izah etmeye çalıştım.İşte bütün bunlar için çeşitli meditasyonlar yapıyorum. Çigongla da bu sayede tanıştım. Amacım sadece vücudumdaki negatif olan herşeyden kurtulmak. Size 1.sorum doğru yolda mıyım? 2.sorum çigong yaparken 2. haftanın 2. gününde ağlamaya başladım çıldırmış gibi ağlıyordum burnum tıkandı nefes alamadım kendimi kötü hissettim bu durum normal mi? 3. sorum başka önerebileceğiniz yöntemler var mı? 4.sorum çok fazla uzun yazdım sizi sıkmış ve bunaltmış olabilir miyim? 🙂 Değerli vaktinizi ayırıp cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.
    Online ücretsiz ve herkesin kolaylıkla ulaşabileceği eğitimleri vermenizin degeri paha biçilemez. Sizi bulduğum ve tanıdığım için çok mutluyum. Çanakkale de yaşıyorum.İstanbul’a gelme imkanım da pek yok.İlerleyen zamanlarda bu taraflarda da eğitim vermeyi düşünürseniz sizinle tanışmayı çok isterim. İyi günler dilerim.

tariktekman
    Yönetici
    Post count: 17

Merhaba berenxxxq,

1.sorum doğru yolda mıyım?

Buna cevap verecek kadar bilgim yok ama şunu paylaşabilirim: “Amacım sadece vücudumdaki negatif olan herşeyden kurtulmak.” diye yazmışsınız.
    Vücudunuzda negatif şeyler olduğunu ve bunlardan kurtulmanız gerektiğini düşünmek size huzur mu veriyor stres mi?
    Vücudunuzdaki negatif şeyleri düşünmek negatifliği arttırmıyor mu?
    Onun yerine amacınız vücudunuza iyi davranmak veya vücudunuzu olduğu şekliyle sevmek olsa nasıl hissederdiniz?
    Çigong yapmaktaki amacınız negatiflikten kurtulmak olduğunda Çigong yaparken nasıl hissediyorsunuz?
    Eğer Çigong yaparken vücudunuza ve ruh halinize iyi gelen bir egzersizi yapmaktan keyif almak dışında bir amacınız olmasa o zaman nasıl hissederdiniz?

2.sorum çigong yaparken 2. haftanın 2. gününde ağlamaya başladım çıldırmış gibi ağlıyordum burnum tıkandı nefes alamadım kendimi kötü hissettim bu durum normal mi?

Eğer içinizde tuttuğunuz, bastırdığınız duygular varsa Çigong sırasında bunların ortaya çıkması normaldir. Çigong yaparken yavaşladığınız ve zihinsel/bedensel farkındalığınız arttığı için bu duyguları daha çok fark edersiniz. Böyle bir durumda kendinize iyi davranın. Duyguların harekete geçmesine ve akıp gitmesine izin verin. Eğer baş edemeyeceğiniz kadar güçlü ise o zaman Çigong yapmaya ara verin. Dışarı çıkıp biraz yürüyün. Kendinizi zorlamayın.

3. sorum başka önerebileceğiniz yöntemler var mı?

Evet, The Work (Byron Katie Çalışmasını) öneririm. Web sitemde “The Work” başlığı altında bu çalışmayla ilgili detaylı bilgi var. Dilerseniz sizinle WhatsApp veya Skype üstünden bir saatlik bir çalışma yapabiliriz. Bu çalışmayı yapmak isterseniz lütfen bana email atın: tarik@tariktekman.com

4.sorum çok fazla uzun yazdım sizi sıkmış ve bunaltmış olabilir miyim?

Hayır. Paylaşımınız ve güveniniz için teşekkür ederim.

berenxxxq
    Katılımcı
    Post count: 2

Merhaba Hocam.
    Vücudumda negatif şeyler olduğunu düşünmek tabi ki bana stres veriyor fakat bunlardan kurtulmam gerektiğini (kurtulabileceğimi) düşünmek bana huzur veriyor. Vücudumda negatif şeyleri düşünmek evet negatifliği mi arttırıyor. Gerçek şu ki Tarık Hocam; ben vücudumu da kendimi de seven insandım.Fakat birşeyler ters gitmeye başladı. Ben elimdekilere birşey eklemek için geleceğe umutla bakarken her geçen gün benden birşeyler eksilmeye başladı. Durduramıyordum. Elimde değildi. Her şey benden bağımsız gelişiyor yıllar geçiyor ve ben birçok şey için geç kalıyordum.Yani anlatmak istediğim bence ben iyi bir insanım..Yaptıklarım yapmak istediklerim kendime de topluma da faydalı şeyler.O zaman hayatımda niye hiç bir şey yolunda gitmiyor.40 yaşına geldim ve kendimi bomboş hissediyorum elimde maddi manevi birşey yok e o zaman dedim ki arıza bende .Bende bir eksiklik bir sorun var. Hiçbirşeyimin olmadığını düşünen ben oturdum bu kadar tersliğin olabiliyor olması için kendimde sorun bulmaya çalıştım.Evet bana göre psikolojim bozulmuştu. Çigong yapmaktaki amacınız negatiflikten kurtulmak olduğunda Çigong yaparken nasıl hissediyorsunuz? sorusunun cevabı ilk yapmaya başladığım zamanlarda gergin hissediyordum çünkü bunu yapmak zorundayım kendim için birşeyler yapmam gerek ve buda onlardan biri diye düşündüğüm için gergindim.Ayrıca gün atlamamız gerektiğini söylediğiniz içinde biraz mecburi yapıyordum.Fakat bunu söylemek için erken mi bilmiyorum ama iyi ki de yapmışım bırakmamışım.3. haftaya başladım.kendimi iyi hissediyorum.stres kaygı korku ve endişe hallerimden biran önce kurtulup rahatlamak normal insan olmak için ne duyduysam yapıyorum.Eğer Çigong yaparken vücudunuza ve ruh halinize iyi gelen bir egzersizi yapmaktan keyif almak dışında bir amacınız olmasa o zaman nasıl hissederdiniz? Sorusunun cevabı: Tek istediğim şey iyi hissetmek. Kafamın içini boşaltmak. Son iki yıldır zaten uyku problemi yaşıyorum kesinlikle bir ilaç içmeden uyuyamıyorum uyuduğum zamanda sanki beynim ben uyurken de hep çalışıyormuş gibi uyandığım zaman dinlenmiş hissetmiyorum kendimi. Kafamın içindeki düşüncelerden kurtulmak için çeşitli hobilerle uğraşıyordum fakat farkettim ki sadece anlık bastırıyorum ben o düşünceleri. Kökünden kurtulmam gerekiyor diye enerji çalışmaları alanına ilgi duymaya başladım.Ben kendimi hasta ve kusurlu hissediyorum iyi olmak için yapıyorum Başka bir amacım yok sadece iyi olmak. The Work (Byron Katie ) çalışmasıyla ilgili videonuzu izledim. Formu inceledim. Türkçe olan sitedeki yazıyı indirdim.(stres, korku, üzüntü, kızgınlık yaratan düşünce ve inançlardan özgürleştiren bir düşünce sorgulamasıdır.)İşte tamda olmasını istediğim yapmak istediğim şey bu 🙂 İnceleyip yapmaya çalışacağım. Sizinle çalışma yapmayı tabi ki isterim. Ekonomik açıdan kendimi hazır hissettiğim zaman sizinle iletişime geçeceğim. İlgilendiğiniz için teşşekkür ederim. Her türlü önerinize açığım.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.