2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
  • tankira
    Katılımcı

Ah hocam ah… Youtubeda da yazdığım gibi bu benim tamamladığım ilk döngüm. Geçen hafta çok basarisizdim çünkü sigarayı bir içip bir başlamak bir deli gibi çok içip bir anında kesmek ve bunun bende yarattığı hisler ve fikirler yüzünden çok panik şekilde ve hatta üç beş dakika kısa keserek yaptım çalışmayı. Bununla beraber 9.haftadan itibaren çalışma yapmamı sekteye ugratacak bir sürece girdim. Son iki hafta zorlu günler yaşadım ve ona rağmen bırakmadım çalışmayı ( Antalya İzmir arası gel git yapıp, hastanede ve gergin bekleyişler içinde geçen zamanda bile Qigong yapacak ara yarattım kendime) ateş duruşunda bir korku yaşadım diye aceleci ve kısa kestim. Bugün 15.haftaya evimde giriyorum ve pes etmek üzereyken, saat 23.00de bir gazla kalkıp çalışmaya karar verdim. Ve siz ” Qigong yapmadığınız zamanlar için kendinize hoşgörülü olun” dediniz videoda. Bunu ve sonraki soylediklerinizi duymaya çok ihtiyacım varmış. Sağ olun. Fakat çalışmayı yine erken bitirdim , huzursuzum bu ara diye. Neyse, son haftanın son yazısı böyle olsun. Tekrar teşekkürler hocam

tariktekman
    Yönetici

Hiç sorun değil.

Çigongu sevdiğin kadar kendini de seversen,
    kendini sevmediğin zamanlarda kendimi niye sevmiyorum diye kendine kızmazsan,
    kendine kızdığın zamanlarda kendime niye kızıyorum diye kendini azarlamazsan hayat çok kolay 🙂

Evet, Çigong’u düzenli ve hakkını vererek yapmak çok faydalı ve bir süre düzenli yaptıktan sonra etkilerini çok daha iyi görüyorsun. O yüzden böyle 100 günlük bir program oluşturdum.

Ama Çigong’u yaparkenki ruh hali çok önemli. Bir görev ve zorunluluk gibi yaptığın zaman Çigong değil angarya oluyor. Oysa Çigong’un faydalı olmasının sırrı zihin ve bedenin keyif içinde enerjiyle bütünleşmesi ve açılması. Yani sıkıntı ve bıkkınlıkla 20 dakika durmaktansa keyifle 5 dakika durmak çok daha iyi.

15. haftada paylaştığım çırak-usta hikayesi bu durumu çok güzel özetliyor.

Geri kalan 6 günün sevgiyle geçsin, kocaman sarılıyorum sana

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.