Hem daha önce Tai Chi yapmamış olanlara hem de temel Tai Chi hareketlerini ve prensiplerini düzeltip derinleştirmek isteyenlere yönelik Tai Chi Temelleri’nde 8 adım Yang Stili Tai Chi formunu ve Tai Chi yaparken bilmemiz gereken en önemli prensipleri öğreneceğiz. Ayrıca bu dizideki Tai Chi hareketlerinin nereden geldiğini ve savunma uygulamalarını anlamak için ikili uygulamlarını yapacağız.

Tai Chi formları arasında en yaygını 1800’lerin ortasında Yang Lu-chan’ın geliştirdiği Yang Stili’dir. Yang Stili Tai Chi, diğer Tai Chi stillerine göre daha geniş adımlara ve daha açık el ve kol pozisyonlarına sahiptir. Yang Stili Tai Chi soyağacı için tıkla.

8 Adım Yang Stili Tai Chi’yi, Uluslararası Wushu Federasyonu (IWUF) yeni başlayanlar için Yang Stili’nin kolay hareketlerinden bazılarını bir araya getirerek oluşturmuştur. Her yaşta rahatlıkla öğrenilip uygulanabilen 8 hareketten oluşur ve bir kez öğrenildikten sonra uygulanması sadece birkaç dakika alır. Bu yüzden günlük rutini yoğun olanlar için ideal bir egzersizdir ve Tai Chi temelleri dersinde öğrendiğimiz Tai Chi dizisidir.

Isınma Hareketleri
Yang Stili 8 Adım Tai Chi
Tai Chi Temeli 1-2
Yay Adımı, Boş Adım, Paralel Adım
Taiji, Yin-Yang, Taijiquan, Wuji
Dört Güç: Peng, Lü, Ji, An
Ağaç Duruşları Çigongu ve Wuji Duruşu
Standart Kapanış
+ Yang Stili 8 Adım Tai Chi dizisindeki hareketlerin ikili uygulamaları

İSTANBUL

8-9 Aralık 2022 19:00-22:00
İki günlük toplam ücret: 1.100 TL
Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi, Suadiye

KIBRIS

Detaylar yakında