Proje Açıklaması

Ağaç Duruşlarıyla Canlan – 100 Gün Çigong (6 Nisan – 15 Temmuz)

Evde Çigong Eğitimi - Ağaç Duruşlarıyla Canlan videoları

Herhangi bir zaman birinci videoyla başlayıp online derslere katılabilirsin.

Pazartesi: Videoyla Çalış,
Salı ve Perşembe 10:00-10:40 Online Ders (parola: home),
Diğer günler videoyla çalış, sonraki Pazartesi sıradaki videoya geç.

Türkçe/İngilizce videolar ayrı ayrı yayınlanır, dersler Türkçe ve İngilizce yapılır. Teori ve detaylar videolardadır. Online derslerde egzersizler derinleştirilir, çeşitlendirilir, düzeltilir, sorular cevaplanır. Son haftanın dersi 15 Temmuz’dadır.

Video ve dersler için herhangi bir miktar ve sıklıkta (bir kez, haftalık, aylık vs.) bağış yapabilirsin.

Bağış Gönder
Perşembe 10:00-10:40 Dersine Bağlan
15 Temmuz Çarşamba 10:00-10:40 Dersine Bağlan
1. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
2. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
3. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
4. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
5. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
6. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
7. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
8. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
9. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
10. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
11. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
12. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
13. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
14. HAFTA ÇALIŞMA KARTI
15. HAFTA ÇALIŞMA KARTI

Destekle

Videolar ve online dersler için bağış yapma seçenekleri:

1. Banka havalesi veya EFT (TL)

Aşağıdaki hesaba dilediğin miktarda ödeme gönder. Lütfen açıklama kısmına Adını Soyadını, Şehrini ve Çigong yaz (Örnek: Selvi Uzun, İstanbul Çigong).
Tarık Tekman, Türkiye İş Bankası, Hesap no: 6804-0054171.
IBAN: TR44 0006 4000 0016 8040 0541 71

2. Kredi Kartı (TL)

Göndermek istediğin rakama tıkla. Ödemeni iyzico’nun 256bit SSL korumalı sayfasında tamamlayacaksın:
100 TL    200 TL     500 TL      1000 TL

3. Diğer Para Birimleri

PayPal’la ödeme gönder

Birebir Çalışma

Çigong’la ilgili sorular, ayarlamalar ve düzeltmeler için yüz yüze veya WhatsApp/Skype aracılığıyla birebir çalışma randevusu al.

Ağaç Duruşlarıyla Canlan – Sık Sorulan Sorular

Ağaç Duruşlarıyla Canlan – 100 Gün Çigong programı genç, yaşlı, hasta veya sağlıklı herkes için hazırlanmıştır. Yine de bir rahatsızlığın varsa bu programa başlamadan önce doktoruna danış.

Her bir videodaki egzersizleri art arda 7 gün yaptıktan sonra sıradaki videoya geçebilirsin. Her hafta hareketlerin süresi, zorluğu ve detayları artacak. O yüzden her bir videoyu 7 gün uygulayarak içselleştirmen gerekli.

Elbette olur. Çigong’un amacı kendimizi zorlamak veya rekabet etmek değil. Yapabildiğin kadar yap, sonra dinlen. Dinlendikten sonra kaldığın yerden devam et veya o gün için kapanışını yap ve ertesi gün baştan başla.

Art arda 7 gün yaptıktan sonra eğer hala daha videodaki süre kadar yapamıyorsan veya zorlanarak yapıyorsan sonraki haftaya GEÇME. O haftanın videosunu yapmaya devam et. Videodaki hareketli egzersizleri ve Ağaç Duruşlarını RAHATLIKLA videodaki süre kadar yapabildiğin zaman sonraki haftaya geç. Bu çalışmayı 100 günde bitirmek zorunda değilsin. Çigong, diş fırçalamak gibi günlük bir alışkanlık, vücudunu güçlendiren, enerjini artıran, zihnini rahatlatan bir egzersiz. Belli bir hedefe ulaşmaya çalışmıyoruz. Bugünün ve Çigong’un tadını çıkarıyoruz. Kendini zorlama, acele etme 🙂

Hayır. Her bir ağaç duruşunu videoda tarif edildiği gibi yap. Yorulduğunda duruşu bozarak devam etmek yerine duruştan çık, kollarını ve bacaklarını hareket ettir, biraz yürü, ihtiyacın varsa su iç ve dinlendikten sonra duruşa gelip devam et veya çok yoruldunsa kapanışı yaparak çalışmanı tamamla. Duruşu 10 dakika bozuk yapmaktansa 2 dakika tam yap.

Ağaç Duruşları Çigongunu öğrenmeye yeni başlayanlarda kol ve bacak titremesi normaldir. Bazen tecrübeli Çigong uygulayıcıları bile yeni bir duruşu öğrenirken tekrar titremeye başlayabilirler. Genellikle duruşa alıştıkça titreme geçer. Yine de duruşu doğru yapmaya özen göster. Titreme artarsa duruştan çık, hareket et, gerekirse su iç ve hazır hissettiğin zaman duruşa geri dön.

Hemen bırak. Muhtemelen bir şeyi yanlış yapıyorsundur. Bir Ağaç Duruşları Çigongu eğitmeninin çalışmanı düzeltmesini iste veya birebir çalışma için randevu al. Çigong dışında da böyle bir şey yaşıyorsan doktoruna danış.

Bazıları uygundur, bazıları değildir. Eğer hamileysen sana yakın bir Ağaç Duruşları Çigongu eğitmenine danışarak hareketlerin uyarlamalarını öğren veya birebir çalışma için randevu al.

Bu program için hazırladığım Forum’a bak. Orada sorunun cevabı yoksa birebir çalışma için randevu alabilirsin.

Önce bu programı tamamla. Eğer en az 100 gün her gün Çigong yaptın ve hala daha her gün Çigong yapasın varsa Çigong eğitmenliği sayfasını oku.

Çevrende Çigong’dan faydalanabilecek insanlarla bu sayfayı paylaş. Ayrıca aşağıdaki bağlantılardan ödeme gönderebilirsin.